Axivolki Kim?

Hakkımda

Benim adım Volkan Demir. Şuan 24 yaşındayım (1994). Aslen Çorumluyum ve şuan Antalya‘da yaşamaktayım. 2012’de Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi‘nden (Ankara), 2017’de Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (Trabzon) bölümünden mezun oldum.

Bilgisayar Bilimleri ve bu çerçevede yer alan trendlere oldukça meraklıyım. Bilgisayar Bilimlerinin donanım tarafında optimum düzeyde sistemler yapabilmeye karşı özel bir yeteneğim olduğunu düşünmeme karşın kendimi daha çok yazılım tarafında kendimi geliştirdim. Her ikisinde kendimi geliştirebilecek olduğumu düşünmemin sebebi ise parçalardan bütüne iyi gidebildiğimi düşünüyor olmamdandır. Oluşacak bütünü öncesinde görüp, bu bütünün bileşenlerini modüler olarak birleştirerek bütüne gidebilecek bir yeteneğim var. Bu yüzdendir, matematiği ve algoritmayı çok seviyorum. Üniversite yıllarında bir çok programlama dili kullanmam ile birlikte şuan aktif olarak Java, Android ve C programlama dillerini kullanıyorum. Yapay zeka, sanal gerçeklik mobil uygulamalar ve güncel trendler ile yakından ilgileniyorum ve geçmişte robotik üzerine çalışmalarda yaptım.

Hayallerimden birincisi ve en büyüğü, Türkiye’de uluslararası çapta bilişim sektöründe oldukça popüler bir marka oluşturabilmektir. Bilişim sektöründe ülkemizi ciddi anlamda söz sahibi yapabilmek istiyorum.
İkinci hayalim ise, bir hayali hikaye yazıp yeni nesil çocuklara, çalışma azmi, asla pes etmeme, arkadaşlık ve ekip çalışması gibi değerleri aşılamak için anime tasarlamaktır. Buna hele ki böyle bir çağda bir sonraki jenerasyonun böyle çalışmalara çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Hayallerimi gerçekleştirebilmek adına yeni çıkan teknolojileri takip etmek hobilerimin başında gelir. Devamında ise bir sonraki yenilikleri öngörmeye çalışırım. Bilişim dergilerini ve bilişim haberleri olan mobil uygulamaları takip ederim. Ayrıca anime izlemeyi çok seviyorum. Özellikle One Piece, Fairy Tail, Naruto ve Shokugeki no Souma en sevdiğim animelerdir. Fakat gariptir ki yeni bir animeye başlamadığım sürece anime izlemeyi çok aramam. Küçüklükten gelen bilgisayar oyunlarına merakımda var. MMORPG, MOBA ve FPS türünde çeşitli oyunlar oynamışlığım var. Bilgisayar bilimleri, tarih ve bilim kurgu türü kitapları (Özellikle seri olanlarını) okumayı severim.

Terazi burcuyum. Burcumun özelliklerinin birçoğunu taşıyorum. Adaletli, duygusal ve oldukça kararsızımdır. Aileme ve sonrasında arkadaşlarıma çok değer veririm. Eğer istersem şanslıyımdır 🙂 Yeni insanlarla tanışmayı severim. Tanışıp sohbet edebilme çıtasını oldukça düşük tutuyorken, arkadaş olma çıtamı yüksek tutarım.

Beni kısmende olsa tanımış oldun. Beni ben yapan şeyler genel manada bu şekildedir. Peki neden AxiVolki? Axi ön eki çocukluk arkadaşlarımla birlikte girdiğimiz her sosyal platformda asıl nickimizin önüne koyduğumuz bir ifadeydi. Volki ise ismim olan Volkan’dan gelmektedir. O zamanlardan beri genel manada kullanırım. 🙂

KAPAT